Kaip valyti kaklaraištį?

Jei netyčia ištepliojote kaklaraištį, neskubėkite jo išmesti. Tuo atveju, jei tai brangus šilkinis kaklaraištis, nuneškite jį į cheminį valymą. O jei kaklaraištis kainuoja panašiai kaip valymas, pasinaudokite vienu iš žemiau esančių patarimų.

Alkoholinių gėrimų dėmes reikia nedelsiant apibarstyti druska, o vėliau nuplauti vandeniu. Įdomu, kad žinovai rekomenduoja raudoną vyną neutralizuoti baltu vynu.

Bealkoholiai gėrimai pakankamai lengvai išplaunami paprstu šaltu vandeniu.

Jei kaklaraištį ištepliojote krauju, nebadykite jo plauti karštu vandeniu. Bandykite dėmę išplauti šaltu vandeniu, o jei nepadeda, užlašinkite kelis lašus amonio chlorido.

Šokolado, arbutus err kavos be pieno dėmės išsiplauna su vandeniu ir muilu.

Taip pat dėmės ant kaklaraiščio gali atsirasti nuo išsiliejusio tušinuko. Skirtinguose šratinukuose naudojamas skirtingas rašalas, todėl ir valymo būdai skirtingi. Tačiau pabandykite suminkštinti dėmę šaltu vandeniu, universaliu dėmių išėmėju ar citrinų sultimis.

Dažnai dėmės ant kaklaraiščio atsiranda nuo lūpų dažų. Valykite jas dėmių išėmėju, o vėliau vandeniu su muilu.

Nepamirškite, kad kaklaraištis glešnas daiktas, todėl jo negalima skalbti skalbimo mašinoje. Visi aukščiau išvardinti dėmių naikinimo būdai atliekami su nuolat keičiamais dvejais vatos gabaliukais. Sausa vata dedama po dėme, o suvilgyta švelniai spaudžiate dėmę.