Išsirinkti sąsagas nėra paprasta. Reikia ne tik jausti stilių, bet ir apsiginkluoti kantrybe. Nepaisant to, kad sąsagų istorija prasidėjo prieš 400 metų, jos išpopuliarėjo ir tapo madingos tik devyniolikto amžiaus pabaigoje. Šiuo metu vyriškos sąsagos yra ne tik klasikinis papuošalas, bet ir madingas aksesuaras, kuriam skiriama vis daugiau dėmesio.

Anksčiau sąsagos buvo išskirtinai vakarinės aprangos atributas. Su laiku situacija pasikeitė ir jos tapo kasdieniu aksesuaru. Bet nešioti jas reikia atsižvelgiant į paros laiką: vakare nešiojamos stambios, darbo metu - nedidelias.

Paprastai sąsagos pasirenkamos taip, kad jos tiktų prie marškinių ar kaklaraiščio. Perkant sąsagas, būtinai atsižvelkite į tai, kokį laikrodį Jūs nešiosite. Pavyzdžiui, geriau užsidėti odines arba auksines sąsagas, jei laikrodžio dirželis odinis. Jei nešiojate laikrodį su sidabriniu dirželiu, nesidėkite auksinių sąsagų ir atvirkščiai. Spalvotos sąsagos parenkamos pagal marškinių, kaklaraiščio ar nosinės ("fantazijos") spalvą.

Paskutiniu metu tapo populiaru nešioti sąsagas su klubo, kuriam Jūs priklausote, simbolika, firmos logotipu, Jūsų inicialais. Kai kas nešioja sąsagas simbolizuojančias domėjimosi sritį. Pavyzdžiui aistringam automobilių mėgejui ar kolekcionieriui gali patikti automobilio formos sąsagos. Tačiau reikia jausti ribą, nes per daug savotiškos sąsagos, ypač kai kuriose situacijose, gali tapti tokiu pat movetonu kaip ir baltos kojinės prie vakarinio kostiumo.

Jei Jūs iškilmingai progai dedatės smokingą, nepamirškite, kad sąsagos turi būti parinktos pagal marškinių spalvą (baltos, metalinės) arba pagal švarko spalvą (juodos), tačiau tai mažiau tinkama. Dėvint smokingą venkite sąsagų, pilnai pagamintų iš aukso ir sidabro, nes jos labai krinta į akis.