Renkantis kostiumą vertėtų žinoti, kad kostiumai skirstomi į tipus. Šis klasifikavimas susiformavo istoriškai ir šiuo metu riba tarp jų vis mažiau pastebima. Tačiau norint teisingai pasirinki kostiumą savo figūrai, šiuos skirtumus reikėtų žinoti.

Pagal kirpimą, kostiumai skirstomi į: anglišką, amerikietišką, europietišką. Kartais dar išskiriamas itališkas kostiumas, kuris priskiriamas europietiškajam tipui.

Amerikietiško tipo kostiumas

Renkantis kostiumą žinokite, kad amerikietiško tipo kostiumas labiausiai tiks stambiems vyrams. Šie kostiumai pasižymi plačiu liemeniu ir tiesiu siluetu. Švarkas vienaeilis trijų sagų, o kelnės griežto kirpimo. Trijų sagų švarkas turi vieną ypatumą: atsegus viršutinę sagą, stambus vyras atrodys aukštesnis ir lieknesnis.

Jei visgi norite užsidėti dvieilį švarką ir netyčia priaugote porą kilogramų, nesijaudinkite, papildomas medžiagos sluoksnis išlygins nelygumus. Kadangi šio švarko atlapai žemiau juosmens, dvieilio švarko suformuotas V-efektas taip pat jums leis atrodyti aukštesniam. 

Renkantis teisingą kostiumą, kelnių priekinė dalis turėtų būti tiesi ir plokščia. Jeigu vyras kresnas, tai vizualiai sumažins pilvą ir klubus.

Amerikietisko tipo kostiumas


Angliško tipo kostiumas

Šis kostiumo tipas labiau tiks atletiško sudėjimo vyrams. Švarko kontūrai atkartoja žmogaus figūrą, o akcentuojama krūtinė. Kiti angliško kostiumo ypatumai yra platūs pečiai, trumpesnės švarko rankovės ir šoniniai skeltukai. Tačiau pastaruoju metu daromas vienas centrinis skeltukas gale.
Jei jūsų kūnas atletiškas ir jūs pakankamai aukštas žmogus, angliškas kostiumas puikiai pabrėš jūsų kūno sudėjimą. Aukštesniems žmonėms prailgintas švarkas atrodys idealiai, o papildomos kišenės pridės kelias horizontalias linijas ir subalansuos apatinę bei viršutinę kūno dalis. Sportiško sudėjimo vyrai turėtų rinktis vienaeilį švarką su dviem sagom. Kadangi jo atlapai yra aukščiau, pečių plotis vizualiai atrodo mažesnis. Siaura talija ir konuso formos rankovės angliškuose kostiumuose taip pat tinka sportiškiems vyrams plačiais pečiais, nes šios detalės nuo viršutinės dalies nukreipia dėmesį į kitas kūno dalis.

Anglisko tipo kostiumas

 

Itališkas vyriškas kostiumas

Itališkas kostiumas gana sudėtingas, nes modeliuojamas tiksliai pagal figūrą. Tačiau dėvėdami būtent tokį kostiumą Jūs ir puikiai atrodysite, ir jausitės komfortiškai. Šis kostiumas išsiskiria ekstravagancija, medžiagų minkštumu bei įdomiomis spalvomis ir raštais. Itališkas kostiumas skirtas žmonėms norintiems atrodyti nepakartojamai.

Pagrindinės itališko kostiumo savybės - lengvumas ir elegancija bei didelė laisvė eksperimentuojant su detalėmis. Tipiškas itališkas kostiumas yra vienaeilis, turi tris sagas ir du skeltukus. Pečiai dažnai kiek praplatinti ir pakelti, o atlapai gali būti aštrūs. Dvieilis itališkas švarkas būna prigludęs prie kūno, siaurais pečiais, o sagos siuvamos aukštai.

Itališkas kostiumas turi reprezentatyvią išvaizdą. Netgi apkūnus vyras su tokiu kostiumu atrodys pasitempęs. Apkūnumas paslepiamas dėka plačių ryškių pečių ir liemenavimo. Kelnės dažniausiai tiesios, išlaikančios savo plotį. Tokie drabužiai paslepia daugelį figūros trūkumų.